Türkiye Futbol Federasyonu

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Alınan Kararı Açıkladı

Koronavirüs salgını, küresel çaplı etkilerini sürdürmeye devam ediyor. Süreçten en fazla etkilenenler arasında ise spor kulüpleri yer alıyor. Her geçen gün yeni tedbir kararlarının dönemde Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu da yeni bir karar aldı. Merkez Hakem Kurulu Talimatı’nda değişikliğe gitme kararı alan federasyon, 2020-2021 vize döneminin ve sınav takviminin ertelenmesine karar verildiğini açıkladı.

Koronavirüs salgını sebebiyle tüm dünyada büyük çaplı bir kriz dönemi yaşanıyor. Sağlıkta sıkıntının beraberinde ayrıca spor kulüpleri de dönemde bu süreçten olumsuz etkilendi.

Salgının etkileri tüm dünyada eğitim alanına da vurdu. Her gün ise tedbir amaçlı yeni kararlar alınmaya devam ediyor.

Lig Kararları İle Açıklanacak

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu da, Merkez Hakem Kurulu Talimatı ile bir değişikliğe daha imza attı. 2020-2021 vize dönemi ve sınav takviminin ertelenmesine karar verildiği açıklandı.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamaya göre, Merkez Hakem Kurulu Talimatı’na geçici maddeler eklendi. Ve tüm 31 Mayıs tarihleri, 31 Temmuz tarihi ile değişmiş oldu. Yapılan değişiklikle de 2020-2021 vize dönemi ve sınav takvimi ertelenmiş oldu.

Liglerin devamına ilişkin verilecek karara ek olarak, yeni sınav takvimi de MHK tarafından tekrardan açıklanmış olacak.