Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu

Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Remzi Ay’dan Açıklama

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyayı etkisi altına alırken, spor dünyasını da son derece olumsuz etkilemiş oldu. Dünyada salgın sebebiyle pek çok lig süresiz olarak askıya alındı. Bazı ligler ise bu süreçte şampiyonunu belirleme kararı alarak sezonu sona erdirme kararı aldı.

Türkiye’de de tüm ligler bu dönemde süresiz olarak ertelendi. Maçların ne zaman başlayacağına ilişkin ise net bir tarih ve bilgi verilmedi. Oyuncular da bu süreci evlerinde bireysel antrenman yaparak değerlendirdiler.

Duruma ilişkin Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu da açıklama yaptı. Yazılı olarak bir mesaj yayınlayan federasyon, güzel günlerin geleceğine ilişkin dileklerde bulundu. Spor salonlarının ve sahaların tekrar eskisi gibi cıvıl cıvıl neşeyle dolacağı da yüzleri güldürdü.

Gol Kadar Savunma Da Önemli

Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Remzi Ay, yayınlamış olduğu mesajla umut dolu günlere çağrı yaptı. Tüm dünyanın koronavirüs salgını ile mücadele etmekte olduğunu da hatırlatarak, bu süreçte spordan da uzak kalındığını ifade etti.

Süreci spor üzerinden değerlendirerek açıklayan Remzi Ay, futbolda gol kadar iyi savunmanın da önemine değinerek, virüsle de savunmanın öneminin bulunduğuna dikkat çekti. Mesafenin korunması gerektiğini de özellikle belirterek, kurallara uyulmasını, evde kalınmasını ve böylelikle virüsün yenilebileceğini de belirtti.