Torku Şekerspor Kulübü Bisiklet Takımı

Torku Şekerspor Kulübü Bisiklet Takımı’ndan Koronavirüste Evde Kal Çağrısı

Yeni tip koronavirüs salgını tüm dünyayı olumsuz olarak etkilemeye devam ediyor. Türkiye’nin de her geçen gün daha fazla etkilendiği salgın hastalıkta, pek çok spor kulübü de kendine göre destek çağrılarına devam ediyor.

Torku Şekerspor Kulübü Bisiklet Takımı da bu süreçte destek veren spor kulüpleri arasındaki yerini alanlardan biri oldu. Takımın antrenörü ve sporcuları, Kovid-19 salgını sebebiyle başlatılmış olan evde kal çağrısına bisikletlerine evlerinde binerek destek oldular.

Torku Şekerspor Kulübü Bisiklet Takımı antrenörü olan İsmail Uğurlu, evde kalma sürecinde destek olduğu çağrı için bir video yayınladı. Yayınlamış olduğu videoda,bz Türkiye’nin çok zor zamanlardan geçtiğini de vurgulayarak, bu sürecin beraberlikle aşılabileceğinin altını özellikle çizdi.

Evde Kal Spordan Kalma

Devletin ve bakanlığın yapmış olduğu evde kal çağrılarına kendilerinin de spor kulübü olarak uyduğuna dikkat çeken İsmail Uğurlu, zorunlu olmadığı sürece evden dışarı çıkmadıklarını ve evde de bu dönemde hareketsiz kalmadıklarını ifade etti.

Evde kalınması ama sporda kalınmaması gerektiğini de belirten antrenör, bu zorlu sürecinde geride kalacağını yaptığı konuşmasında umduğunu belirtti.

Ülke olarak tekrardan kenetleneceklerini söyleyen Uğurlu, eski günlere dönmek isteniyosa, şimdi evde kalınması gerektiğine de özellikle vurgu yaptı.

Antrenörün yayınlamış olduğu videoda ise, sporcuların bisikletleri üzerinde “Evde kal spordan kalma” dedikleri görüldü.