Bülent Korkmaz

İttifak Holding Konyaspor Kulübü’ne Koronavirüs Engeli

İttifak Holding Konyaspor Futbol A Takım Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs engeline takıldı. Cesur Yürek lakabıyla da bilinen tecrübeli teknik adam, takımın başındaki ilk galibiyetinin ardından salgın ile burun buruna geldi.

İttifak Holding Konyaspor Futbol A Takım Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, yeşil beyazlı takımın başına geçtiğinden bu yana ilk galibiyetini Fenerbahçe maçında almıştı. İlk zaferin ardından ise yeni tip koronavirüs engeline takılan tecrübeli teknik adam, salgın sebebiyle liglerin ertelendiği süreçte başarısını da ertelemek zorunda kaldı.

Cesur Yürek Fenerbahçe’yi Mağlup Etmişti

Cesur Yürek lakabıyla da bilinen teknik hoca, yeşil beyazlı takıma ilk geldiğinde oyuncularına maçları kazanmak için taktiğin önemli olmadığını, pozisyonların önemli olduğunu söylemişti. Ve yürek, koşu, mücadele, ikili mücadele, kazanma, kazanırken isyan etme gibi durumların yapıldığında da her şeyin daha iyiye gideceğini belirterek, kendi tarzını takımına ilk cümleleriyle yansıtmıştı.

Yeşil beyazlı ekipte ise art arda gelen olumsuz sonuçlarla, küme düşme potasında mücadele veren İttifak Holding Konyaspor, ikinci devrenin ilk galibiyetini ise kendi evinde konuk ettiği Fenerbahçe takımına karşı kazanarak, bir tarihe imza atmıştı.

Konya ekibinde toplamda 5 maça çıkan Bülent Korkmaz, öncesinde oynanan 4 maçın ise birinde yenilgi ve 3’ünde beraberlik ile sahadan ayrılmıştı.