Konyaspor Kulübü

Yeni Tip Koronavirüs İttifak Holding Konyaspor’un Değerini Düşürdü

Yeni tip koronavirüs salgını, Süper Lig ekiplerinden olan İttifak Holding Konyaspor Kulübü’nü de olumsuz etkiledi. Yeşil beyazlı kulübün ikinci yarı başında değeri 23 milyon 880 bin Euro iken, 22 milyon 980 bin Euro’ya düştü.

Önceki günlerde Süper Lig ekiplerinin piyasa değerleri güncellendiği haliyle yayınlandı. İttifak Holding Konyaspor Kulübü ise, değeri düşen takımlar arasında yer aldı.

Yeşil beyazlı kulüpte koronavirüs salgını sebebiyle ise kulüp değerinde düşüş yaşadı. Konyaspor takımının en değerli oyuncusu olan Robert Mak ile sözleşmenin feshedilmesinin sonrasında, takımın en değerli ismi ise Farouk Miya oldu.

En Pahalı oyuncu 2,5 Milyon Euro İle Farouk Miya Oldu

İkinci yarı başında değeri 23 milyon 880 bin Euro olan İttifak Holding Konyaspor’un da kadro değeri 22 milyon 980 bin Euro’ya düştü. Süper Lig’de bu değerle 11’inci sırada yer alan yeşil beyazlı kulübün yaş ortalaması ise 27,6 olarak belirlendi.

Yeşil beyazlı takımın en değerli oyuncusu önceki günlere kadar Robert Mak olurken, koronavirüsün ardından takımla anlaşmalı olarak fesih yoluna giden sporcunun gidişinin ardından, takımın en değerli oyuncusu Farouk Miya oldu. Ugandalı futbolcunun değeri ise 2,5 milyon Euro.