Tokyo Olimpiyatları

Tokyo Olimpiyatları İçin Kamp Kararı

Yeni tip koronavirüs salgını tüm dünyada spor faaliyetlerinin aksamasına neden oldu. Bu süreçte iptal edilen ve askıya alınan organizasyon ve liglerin yanı sıra, ileri tarihe ertelenen organizasyonlar da oldu. 2020 Tokyo Olimpiyatları da bu kapsamda, 1 sene sonraya ertelenen etkinliklerden biri oldu.

2021 yılında gerçekleşecek olan Tokyo Olimpiyatları için hazırlık yapan milli sporcular ise, bu durumu avantaja çevirerek, daha planlı ve sıkı çalışmaya devam etme kararı aldılar. Kadın milli halterciler de bu süreçte 8 Haziran Pazartesi günü itibariyle Konya’da kampa girmiş olacaklar.

Konya’da Kampa Girecekler

Yeni tip koronavirüs pandemisi nedeniyle 1 sene sonraya ertelenen Tokyo Olimpiyatları için hazırlık yapan kadın milli haltercilerimiz, kampını Konya’da gerçekleştirecekler. 8 Haziran Pazartesi günü itibariyle yoğun bir döneme girecek olan sporcuların durumuna ilişkin ise federasyon yetkililerinden açıklama geldi.

Tokyo 2020, Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası ile Büyükler Avrupa Şampiyonası’na hazırlık yapan sporcuların toplanması istendiği öğrenildi. Bu talebin ardından kadın milli sporcular da 8 Haziran itibariyle Konya’da kampa girmiş olacak.

Kadın Halter Milli Takımı Teknik Direktörü Mustafa Doğan gözetiminde ekibin çalışmalarını 31 Ekim 2020 tarihine kadar sürdürmesi planlanıyor.

Güncel Yazılar