Selim Ay

Selim Ay Beşiktaş Maçının Ardından Açıklama Yaptı

Süper Lig’de mücadele eden İttifak Holding Konyaspor ekibinin başarılı savunma mevki oyuncusu Selim Ay, maç sonrası konuştu. Vida’nın direkt tabanıyla girdiğini ve kırmızı olsaydı da ‘VAR’dan bu anlamda uyarı geleceğini ekledi. Ve maçtaki söz konusu pozisyona kırmızı kart verilmiş olsaydı, her şeyin de değişebileceğinin altını çizdi.

Süper Lig’in 29’uncu hafta mücadelesinde Beşiktaş ekibine konuk olan İttifak Holding Konyaspor ekibi, deplasmandan 3-0 skorla mağlup ayrıldı. Maçın 75 dakikalık süre zarfı boyunca 10 kişi kalan yeşil beyazlılar, oyunda ise adeta dağıldı.

Maçın ardından konuşan yeşil beyazlı oyuncu Selim Ay ise, maçtaki bir pozisyona dikkat çekmek istedi. Vida’nın direkt olarak tabanıyla girdiğini ve kırmızı olsaydı, ‘VAR’dan uyarı geleceğini ekledi.

Konyaspor ekibinin başarılı stoper mevki oyuncusu Selim Ay, Vida’nın pozisyonuna ilişkin verilen kartı değerlendirdi. Oyuncunun topa dokunmuş olduğu için kırmızı kart alma durumunu hakeme sorduğunu belirterek, sonrasında da beraber baktıklarını ekledi.

Önümüzdeki Maçlara Bakacağız

Vida’nın direkt olarak tabanı ile girdiğini ve kırmızı kartlık bir durum olsaydı VAR’dan uyarı geleceğini ifade etti. Öte yandan diğer pozisyona da kırmızı verilmiş olma durumunda maçın kaderinin değişeceğine dikkat çekti.

Hatalardan ders alınması gerektiğine değinen Selim Ay, önlerindeki maçlara bakacaklarını vurguladı. Başka şansın olmadığının da altını çizen Ay, kalan oyunları kazanarak bu girdaptan çıkmaları gerektiğini ekledi.

Güncel Yazılar