İttifak Holding Konyaspor

Konyaspor’un Süper Lig Mücadelesi

Süper Lig tarihinde en istikrarlı takımlardan biri olan İttifak Holding Konyaspor Kulübü, sezonun kalan 8 maçında galibiyet yaşamak için hazırlanıyor. Sezonu kötü geçiren yeşil beyazlılar, potadan düşme tehlikesi yaşadıkları için ise, lige tutunmak için çaba sarf ediyorlar. Puan toplamaya ihtiyaç duyan ekip, önceki sezon yaşanan mutluluğu, bu sezonda da yaşamak istiyor.

Süper Lig’de mücadele eden ve düşme potasında yer alan İttifak Holding Konyaspor ekibi, zorlu bir süreçle karşı karşıya kalmış durumda. Sezona pek iyi başlamayan ve sonrasında teknik direktör değişimine giden yeşil beyazlılar, ikinci devrede yalnızca bir kez galibiyet sevinci yaşadılar.

İç sahalarında kazanma sevincini unutan Konya temsilcisi, her maçta deplasman korkusu yaşadı ve potadan düşme tehlikesi ile de karşı karşıya kaldı.

Galibiyete İhtiyaç Var

Koronavirüs nedeniyle ara verilen lig sürecinde ise kalan 8 maça yoğun tempo ile hazırlanan ekip, maçlardan ise zaferle dönmenin planlarını yapıyor. 2019-2020 sezonunun 26 haftasında ise toplam 5 galibiyet, 11 beraberlik ve 10 kez de mağlubiyet alan Konyaspor ekibi, özellikle de gol bakımından kalan 8 haftada iyi performans göstermeye hazırlanacak.

Bülent Korkmaz gözetiminde çalışan yeşil beyazlılar, Süper Lig’den düşmemek için kalan maçlarda gol atmak ve galibiyetleri kulübe yazdırmak için çalışacak.

Güncel Yazılar