Guilherme Sitya

Guilherme Sitya İçin Kötü Haber Geldi

Süper Lig’in 28’inci hafta mücadelesinde Demir Grup Sivasspor ekibi ve İttifak Holding Konyaspor kozlarını paylaşmıştı. Mücadele sırasında sakatlık geçiren yeşil beyazlı Guilherme Sitya  için ise kötü haber geldi. Başarılı sporcunun tetkikleri neticesinde sağ üst arka adalesindeki zarda ve kasta yırtık ile kanama tespit edildiği öğrenildi.

Koronavirüs salgını sonrasında 3 aylık aranın ardından tekrardan başlayan futbol ligleri, beraberinde çok sayıda sakatlığın da yaşanmasına neden oluyor. Süper Lig’in 28’inci hafta mücadelesinde de bu kapsama İttifak Holding Konyaspor ekibinde bir sakatlık meydana geldi.

Demir Grup Sivasspor ekibi ile kozlarını paylaşan Anadolu Kartalı ekibinde sakatlık geçiren Guilherme Sitya için doktorundan kötü haber geldi. Yeşil beyazlı futbolcunun tetkiklerinin sonucunda sağ üst arka adalesindeki zarda ve kasta yırtık ile kanama tespit edildiği bilgisi edinildi.

4 Hafta Boyunca Olmayacak

Kırmızı beyazlılarla kıran kırana mücadele veren İttifak Holding Konyaspor için, zaten zor durumlar yaşanırken bu sakatlık çok daha üzücü oldu. Maç sırası sakatlandıktan sonra oyundan çıkmak zorunda kalan Sitya, gerçekleşen antrenmanlarda ise fizyoterapist eşliğinde çalışmalarını sürdürüyor.

Sağ üst arka adalesindeki zar ve kasta yırtık ile kanama tespitinin sonrasında, rehabilitasyon sürecinin ise 4 hafta kadar süreceği ve oyuncunun 1 ay kadar sahalardan uzak kalacağı öğrenildi.

Güncel Yazılar