İttifak Holding Konyaspor

İttifak Holding Konyaspor Rakibinden Açıklama

Koronavirüs salgını sebebiyle futbola verilen araya ilk olarak Süper Lig’de son verildi. Büyük bir heyecanla başlayan 27’inci hafta mücadelesinde ateş hattında bulunan ekiplerden biri de İttifak Holding Konyaspor olacak.

Sezonu kötü geçiren ve galibiyet sevincini neredeyse unutmaya yakın hale gelen İttifak Holding Konyaspor ekibi, ilk mücadelesinde ise deplasman oyununda Gençlerbirliği ile kozlarını paylaşacak.

Ateş hattında bulunan ve hazırlıklarını da bu süreçte yoğun bir tempo ile sürdüren yeşil beyazlılar, kalan 8 haftalık süreçte iyi galibiyet parolası ile maçlara çıkacak.

Galibiyete ve puana çok fazla ihtiyaç duyan Konya temsilcisinin rakibi Gençlerbirliği’nin Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu ise mücadele öncesinde açıklamalarda bulundu.

Başkent ekibi için önemli bir maç olduğu bilgisini veren teknik adam, kendi sahalarında oynayacakların fakat seyirci avantajlarının olmayacağını belirtti.

Seyircisiz oynamanın ise her takım için bir handikap olduğunu belirterek, Konyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz ile de birbirlerini iyi tanıdıklarını söyledi.

Birbirlerinin oyun anlayışlarının da farkında olduklarını belirten teknik adam, mücadelenin de centilmenlik içerisinde geçeceğinin altını çizdi. Ve iki takımın durumunun da zor olduğunu ekledi.

İki Takımda Çok Farklı

Mücadele gücü yüksek, keyifli bir maç olacağına inandığını belirten Hamza Hamzaoğlu, 8 haftalık mini lig oynanacağının da altını çizdi. Ve ne Gençlerbirliği ekibinin ne de Konyaspor ekibinin 3 ay önceki ile aynı olduğuna da dikkat çekti.

Güncel Yazılar