Meram Görme Engelliler Spor Kulübü

Konya Meram Görme Engelliler Spor Kulübü Evde Kal Çağrısına Destek Verdi

Konya’da yer alan Meram Görme Engelliler Spor Kulübü sporcuları, küresel salgın olan yeni tip koronavirüs için evde kal çağrılarına destek verdi. Duruma ilişkin açıklama ise Meram Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Ali Şimşek’ten geldi. Şimşek bu sürecin, beraberlik ile aşılacağını ifade etti.

Konya’da faaliyetleri ile bilinen Meram Görme Engelliler Spor Kulübü sporcuları, yeni tip koronavirüs salgınına ilişkin özel bir video hazırlayarak, evde kal çağrılarına destek verdi. Konuya ilişkin açıklamayı da Spor Kulübü’nün Başkanı Ali Şimşek yaptı.

Evde Kal Sağlıklı Kal Sloganı İle Videolar Hazırlandı

Tüm vatandaşların dikkatli olması gerektiğine dikkat çeken Şimşek, Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanmış olan 14 kurala uyulması gerektiğini ve evde kalınması gerektiğini belirtti. Kendilerinin de kulüp olarak tüm kurallara büyük bir hassasiyet ile yaklaştıklarını ve uyduklarını söyleyen Kulüp Başkanı, bu yüzden de sporcuların bir araya gelmesinin önüne geçebilmek adına, herkesin kendi evinde ve kendi imkanları dahilinde ‘Evde kal sağlıklı kal’ sloganı ile bir video çekmelerini istediklerini belirtti.

Hazırlanan videolar ise, sosyal medya paylaşım sitelerinde, spor kulübünün resmi hesabı üzerinden paylaşıldı. Herkesin bu kurallara uyduğu takdirde, ülke adına bu sorunun aşılacağını da belirten Şimşek, görme engelli sporcu kardeşlerin de gönderdikleri mesaja kulak verilmesi gerektiğinin altını çizdi.