Konyadaspor

Okullar Arası Küçükler Tenisi İl Birinciliği Müsabakaları Konya’da Düzenlendi

Konya’da düzenlenmekte olan 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Sporları faaliyet takviminin en çok merak edilen etkinliği, Okullar Arası Küçükler Tenisi İl Birinciliği Müsabakaları sona erdi. Yapılan yarışlar sonucunda, derece alanların ise ödülleri takdim edildi.

Konya’da düzenlenmekte olan 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Sporları faaliyet takviminde en fazla ilgi ile karşılanan etkinlik Okullar Arası Küçükler Tenisi İl Birinciliği Müsabakaları sona erdi. Gerçekleşen yarışlar sonucunda ise, derece alan öğrenciler ve okulları kazanılan ödüllerine kavuştu.

Gerçekleşen yarışlar Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Tenis Kortlarında tamamlandı. Müsabakaların ardından sonuçlar ise belli oldu.

Alınan Dereceler

Kıran kırana yapılan yarışların sonucunda kızlarda 1’inci olan Özel Diltaş Orta Okulu olurken, 2’inci Özel Konya Sistem Orta Okulu oldu. Ve Kızlarda 3’üncü ise Akkana Orta Okulu, 4’üncü Özel Merak Yöntem Orta Okulu oldu.

Yarışma sonuçlarında erkeklerde 1’inci Özel Meram Sınav Ortaokulu, 2’inci Özel Meram Yöntem Orta Okulu ve 3’üncü ise Adanan Hadiye Sürmegöz Orta Okulu’ndan çıktı.

Yarışlar sona erdiğinde derece alan ekipler kupalarına ve madalyalarına, organize edilen tören ile kavuşmuş oldu.