1922 Konyaspor

1922 Konyaspor Ekibi Antrenmanlarını Erteleme Kararı Aldığını Duyurdu

TFF 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden olan 1922 Konyaspor, yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle antrenmanlarını erteleme kararı aldı.

Çin’de başlayan ve küresel bir salgın haline gelen yeni tip koronavirüs, Türkiye’de de etkisini göstermeye başladı. Vaka sayısının artması ve ölümlerin gerçekleşmesi sebebiyle, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından alınan kararla tüm ligler de süresiz olarak ertelenme sürecine girdi.

TFF 2. Lig Beyaz Grup ekipleri arasında yer alan 1922 Konyaspor da, bu süreçte tedbir amaçlı olarak antrenmanlarını bir kez daha erteleme kararı aldı. Bu süreçte oyuncular ise bireysel çalışmalarını sürdürdü.

Yeşil Beyazlı Ekip İkinci Kez Antrenmanlarını Ertelemiş Oldu

Yeşil beyazlı kulüp, liglerin süresiz ertelenme kararının ardından ilk olarak çalışmalarına 24 Mart Salı günü başlayacağının bildirisini yapmıştı. Fakat salgının seyri sebebiyle, antrenmanların 26 Mart Perşembe gününe ertelendiğini de duyurdu.

Yavru Kartal ekibi, bu kez de, tedbir amaçlı olarak teknik heyet ve yönetimin de yapmış olduğu değerlendirmenin sonrasında, çalışmalarını bir kez daha erteleme kararı aldığını açıkladı.

Bu süreçte, 1922 Konyaspor ekibi, antrenmanlarını 30 Mart Pazartesi günü 17:00’e ertelediğinin bilgisini paylaştı. Öte yandan yeşil beyazlı takımın oyuncuları, süreci de bireysel çalışmalarını gerçekleştirerek sürdürdü.