Kulu Belediyespor

Kulu Belediyespor Takımına Yeni Ve Modern Bir Stat

Konya şehrinin Kulu adlı ilçesinde yer alan stadyum, uzun yıllar boyunca ilçeye hizmet vermesi ile biliniyordu. Stadın yenisinin yapılması için ise harekete geçildi. Kulu Kaymakamlığı ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı iş birliği yaparak yeni bir sahanın yapılması için çalışmalarına başladı. Kulu Belediyespor ekibini gelecek sezonda yeni stadında mücadele verecek.

Konta Kulu ilçesinde yer alan ilçe stadının yenilenmesine karar verildi. Uzun yıllar boyunca ilçeye hizmet veren stadın, yenilenmesi için ise harekete geçildi.

Yeni stadın yapılması için Mart ayında yıkılışı gerçekleşen eski saha, Kulu Kaymakamlığı ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalarla beraber çalışmalara başladı. İhalesi yapılan yeni yerin çalışmalarında ise koronavirüs salgını döneminde de tüm hızıyla devam ediliyor.

Koronavirüs salgının tüm spor dünyasına olumsuz etkisinin yaşandığı günlerde, Konya’daki saha çalışmalarına tüm hızıyla devam ediliyor.

Yeni Sezona Hazır Olacak

Modern hali ile futbolseverlere hizmet verecek olan yeni stadyumun ise, yeni sezona kadar tamamlanması planlanıyor.

Liglerin de 19 Mart günü koronavirüs salgını sebebiyle askıya alındığı süreçte, maçların oynanmadığı dönemde de saha çalışmalarında hızlı bir dönem başladı.

Konya Süper Amatör Grup’ta mücadele eden Kulu Belediyespor, gelecek sezonda maçlarını yeni ve modern olan bu statta yapmış olacak.