Konya 5. İslami Dayanışma Oyunları

Konya 5.İslami Dayanışma Oyunları İçin Karar

Koronavirüs salgını tüm spor faaliyetlerine olumsuz anlamda etki etmiş durumda. Bu süreçte pek çok lig süresiz olarak askıya alınırken, çok sayıda organizasyon da ileri bir tarihe ertelendi.

Bu süreçte gündeme gelen organizasyonlardan biri de Konya şehrinde düzenlenecek olan İslam Dayanışma Oyunları oldu.

Geçtiğimiz günlerde Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu İslam Dayanışma Oyunları’na ilişkin bir toplantı gerçekleştirdi. Konya’nın ev sahipliği yapacağı organizasyon toplantısı için ISSF Yönetim Kurulu da katılım sağladı.

Toplantıda Konya 5. İslami Dayanışma Oyunları Organizasyon Komitesi, ISSF Denetim ve Koordinasyon Komitesi ile bir araya geldi.

Oyunların tarihi, spor branşları ve tesislerinin konuşulduğu görüşmede, etkinliğin 2020 yılının son çeyreğinde Konya’da düzenlenmesi ön görüldü. Fakat kararın ISSF 32. Yönetim Kurulu Toplantısı ve 11. Genel Kurulu2nda onaylanması ve kararlaştırılmasına da karar verildi.

Dünya Çapında Farkındalık Yaratacak

Konya 5. İslami Dayanışma Oyunları için konuşan Kasapoğlu, organizasyonun en iyi şekilde organize edilmesi için çalışmaların şevkle sürdürüleceğini ifade etti. Ve salgın nedeniyle sahadaki çalışmalara 3 ay kadar bir süredir ara vermek durumunda olunda da, çalışmaların aşama aşama yapılacağını belirtti.

Net olarak tarihi belirlenmeyen etkinliğin, dünya çapında muazzam bir farkındalık yaratacağına da inandığını ekleyen Bakan, net bir tarih ise veremedi.