Konyaspor

Konyaspor TFF Kararını Sert Eleştirdi

Koronavirüs salgını sebebiyle tüm ligler süresiz olarak askıya alınma kararı ile karşı karşıya gelmişti. 19 Mart günü Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından alınan bu kararın belirsizliği ise uzun bir süre devam etti.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan ilk açıklama, liglerin Haziran ayının başında olabileceği yönünde olmuştu. Sonraki açıklamada ise salgının kontrol altına alınmaya başlamasının da etkisiyle liglerin 12 Haziran haftası başlayacağına dair bir ön görü paylaşıldı.

Net açıklama ise Türkiye Futbol Federasyonu’ndan nihayetinde geldi. Liglerin 12 Haziran günü başlayacağının açıklanması ise özellikle oyuncuları büyük anlamda strese soktu.

Konuya ilişkin ise Atiker Konyaspor açıklama yaptı. Vahim vakaların sorumluluğunu kimin üstleneceğini soran kulüp, kararın teknik heyetler, futbolcular ve sahada ter döken çalışanlar tarafından verilmesi gerektiğini ekledi.

Tatmin Edici Çözüm Yolu Bulunmalı

TFF Başkanı Nihat Özdemir’in futbol liglerini 12-13-14 Haziran haftasında başlatma kararına bu anlamda tepki büyük oldu. Liglerin en güzel şekilde Temmuz ayı sonunda da tamamlanacağını belirten Özdemir, kupaların da sahada verileceğini vurguladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da sorumluluğun bundan sonraki süreçte federasyona ait olduğunu söylemesi üzerine kulüplerde karışıklık yaşandı. Atiker Konyaspor,  kararın sahada olanlar tarafından verilmesi gerektiğini ekledi. Öte yandan maçların oynanma durumunda da futbol ailesi için tatmin edici bir çözüm yolunun mutlaka bulunmasına dikkat çekildi.