Konyaspor

İttifak Holding Konyaspor Tekrar Antrenmanda

Önceki gün izinli olan İttifak Holding Konyaspor ekibi, dün öğleden sonra tekrardan Kayacık Tesisleri’ndeki çalışmalarına devam etti. Lig hazırlıklarına kaldığı yerden devam eden yeşil beyazlı ekip, kalan maçlardan ise galibiyetle ayrılmayı planlıyor.

Süper Lig’de mücadele eden İttifak Holding Konyaspor ekibi, düşme potasına çok yakın olan takımların başında geliyor. Bu sezon adeta galibiyet sevincini unutan yeşil beyazlılar, ikinci devrenin ilk galibiyetini ise Fenerbahçe’yi mağlup ederek almıştı. Fakat koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan ara sebebiyle, sporcular uzun bir dönem takım antrenmanı yapamadılar.

Lige devam etme kararının ardından ise hazırlıklarına yoğun bir tempo ile başlayan Konyaspor ekibi, önceki hafta tek bir antrenmanla haftayı değerlendirmişti. Cumartesi gün ki iznin ardından ise bir gün izin yapan takım, dün itibariyle çalışmalarına tekrar başladı.

Haftada Bir Çalışma Olacak

Kayacık Tesisleri’nde toplanan Anadolu Kartalı, tecrübeli Teknik Direktör Bülent Korkmaz gözetiminde tekrardan çalışmalara başladı. Önceki antrenmana katılamayanlar arasında ise Selim Ay, Deni Milosevic, Marko Jevtovic ve Farouk Miya yer alıyordu. Sakatlıklarının ciddi olmadığı öğrenilirken, sporcuların takımdan ayrı olarak çalışacakları bilgisi edinildi.

İdman sırasında gruplara ayrılan yeşil beyazlılar, 2 saatlik antrenmana ise ekip koşu ve ısınma hareketleriyle başlıyor. Sonrasında pas ve şut çalışan ekip, ligin ise 12 Haziran’da başlamasına yönelik hazırlanıyor. Bu sebeple de hafta boyunca günde tek idman yaparak ilerlemeyi düşünüyor.

Güncel Yazılar