Bülent Korkmaz

Bülent Korkmaz Futbola Dönüş Protokolü’nü Değerlendirdi

Süper Lig’de mücadele eden İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, “Futbola Dönüş Öneri Protokolü” ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Koronavirüs salgınının ardından maçların Haziran ayında başlama öngörüsüne ilişkin konuşan çalıştırıcı, futbolcuların 4 haftalık bir süreçte nasıl hazırlanacaklarına dikkat çekti. Evde yapılan bireysel antrenmanları ise inandırıcı bulmadığını belirtti. Hazırlanan protokolün ise normal bir insana uygun olduğunu ifade etti.

Futbola Dönüş Öneri Protokolü’ne ilişkin değerlendirmede bulunan İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, TFF tarafından net bir tarih açıklanmadığını söyledi.

Bildirilen protokolde ise maçlara hazırlanabilmek adına 3 evrenin sunulduğunu belirterek, bunların gerçekleşebilmesi adına maçların ne zaman başlanacağını da bilmeleri gerektiğini vurguladı.

4 Hafta Yetmeyecek

Küme düşmenin bu sezonda kaldırılmasına dair de kulüp yöneticilerinin ve başkanlarının konuşabileceğini belirterek kendilerinin görevlerini yapmaya çalıştıklarını söyledi. Yaşanan belirsizliğin de futbolcular olarak bitmesini istediklerinin altını çizdi.

Futbolda bazı isimlerinde de 4 haftada futbolcuların hazır olacağını belirterek, belirtilen protokol ile bunun yeterli olmayacağını söyledi. Hazırlanan protokolün ise normal bir insan için olduğunu belirtti. Teknik adam, oyuncuların sahada mücadele ettiğini ve tüm eforların takım olarak sahada ortaya koyulduğunu ekledi. Ayrıca fiziksel yeterliliği yanı sıra psikolojik yönü olduğuna da dikkat çekti.