1922 Konyaspor

1922 Konyaspor Ekibi Genel Kurul Toplantısını Erteleme Kararı Aldı

TFF 2. Lig ekibi 1922 Konyaspor ekibi, Mayıs genel kurul toplantısının koronavirüs salgını tedbirleri gereği ileri tarihe erteleme kararı aldı.

Konya’yı TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta temsil eden 1922 Konyaspor ekibi, Mayıs ayında gerçekleşecek olan genel kurulu toplantısını ileri tarihe erteleme kararı aldı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında ertelenmesine karar verilen toplantıya ilişkin ise kulüpten yapılan açıklamada net bir tarih belirlenmediği de ifade edildi.

Yeşil beyazlı kulübün yapmış olduğu açıklamada, Olağan Genel Kurulu’nun Kovid-19 sebebiyle ileri bir tarihe ertelendiği belirtildi. Yapılan açıklamada ayrıca, Resmi Gazete’de 16 Nisan 2020 tarihinde yayımlanmış olan 7244 sayılı Kovid-19 salgınının Ekonomik ve Sosyal Hayata Etkilerinin Azaltılması Hakkında Kanun’a da değinildi.

 Kanuni Bilgilere Yer Verildi

Öte yandan Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un da Süre uzatımı, toplantı erteleme ve uzaktan çalışma başlıklı 2’inci bendine yer verildi.

Söz konusu sürenin 3 aya kadar İçişleri Bakanlığı kararı ile uzatılabileceğini de belirten 1922 Konyaspor Kulübü, ertelenen genel kurul toplantıların da ertelemenin sona erdiği tarihten sonraki 30 gün içerisinde yapılacağına dikkat çekti.

Ayrıca mevcut organların görev, yetki ve sorumlulukları da erteleme süresi sonrasında yapılacak olan ilk genel kurula kadar devam edileceği belirtildi.