Konyaspor Kulübü

Konyaspor Kulübü Kongre Sürecine İlişkin Konuştu

Süper Lig ekiplerinden İttifak Holding Konyaspor Kulübü, kongre sürecine ilişkin güncel bir açıklama yaptı. Kimsenin kaos ortamı beklememesi gerektiğini belirten yeşil beyazlı kulüp, Konyaspor’un hiçbir zaman sahipsiz kalmayacağına da vurgu yapıldı.

Olağan Genel Kurulu’nun 7 Ağustos 2020 Cuma günü yapılacağını belirten İttifak Holding Konyaspor Kulübü, adaylara ilişkin gelişme olmamasının da camiayı ve kendilerini üzdüğünü ifade etti.

Söz konusu durumun kulüp bakımından büyük sıkıntıları da beraberinde getireceğini ifade eden kulüp, yoğun ve sıkışık geçecek maç takvimi adına iyi bir kamp döneminin geçirilmesi gerektiğini ekledi. Sözleşmesi sona eren futbolculardan devam etmesi istenenlerle de bir an önce görüşülmesi gerektiği ifade edildi.

Ayrıca kamp planlaması, yeni sezon formaları, antrenman malzemeleri, yeni transferlerle ilgili görüşmelere de değinildi. Pilot takım 1922 Konyaspor’un akıbetinin de yine kulüp açısından önemli bir yere sahip olduğu belirtildi.

Kendilerinin yönetimde olduğu dönemde, saha sonuçlarının kötü olan kişilerin de görevden asıl şimdi kaçmaması gerektiğine vurgu yapıldı. Ve herkes bu konuda sorumluluk almaya davet edildi.

Zaman Aleyhimize İşliyor

Yapılan açıklamanın ardından 1 hafta geçmiş olmasına rağmen, adayların olmamasının veya ortaya çıkmamasının da sıkıntı olacağının altı çizildi. Zamanın aleyhe işlediğini belirten İttifak Holding Konyaspor, kişisel hırs ve beklentilerden arınarak bu durumu en kısa sürede değiştirmek ve kulübün geleceğini düşünmek zorunda olduklarını ekledi.

Güncel Yazılar