İttifak Holding Konyaspor

Konyaspor İdmanlara Başlıyor

Koronavirüs salgını sebebiyle liglere süresiz olarak ara verilmişti. Bu süreçte idmanlarını yapamayan sporcular ise, çalışmalarına mecburen bireysel olarak evlerinde devam ediyorlardı.

Takım antrenmanlarını neredeyse 45 gündür yapamayan İttifak Holding Konyaspor ekibi, ülkede salgının kontrol altına alınmaya başlamasıyla artık çalışmalara başlayacaklar.

Koronavirüs salgını sebebiyle süresiz olarak ara verilen ligler için başlama çanları çalmaya başladı. Süper Lig’in de bu dönemde başlama tarihine ilişkin 12 Haziran tarihi olacağı duyuruldu.

İttifak Holding Konyaspor ekibi de 45 gündür antrenmanlara takım halinde çıkamıyor ve çalışmalarına bireysel olarak devam ediyorlardı. Yeşil beyazlılar ise bu döneme ilişkin çalışma programını hazırlamaya başladı.

Takım çalışmalarının Mayıs ayının ilk haftasında başlaması planlanırken, kulüp isteyenlerin de bugünden itibaren gruplar halinde çalışabileceğini belirtti.

Durum Değerlendirmesi Yapılacak

İttifak Holding Konyaspor ekibinin tecrübeli Teknik Direktörü Bülent Korkmaz ve ekibinin de Konya’ya gelerek duruma ilişkin değerlendirme yapacağı bilgisi edinildi.

Eğer bugün itibariyle takımın oyuncularından da antrenmana yönelik talep gelmiş olursa, 3’erli ya da 4’erli gruplar şeklinde saha çalışmalarına başlanmış olacak. Buna göre de teknik adam yeni bir program belirlemiş olacak.

Resmi olarak ise takım çalışmalarının Mayıs ayının ilk haftasında yapılacağı öğrenildi. Bu süreçte teknik heyet de bir araya gelerek 12 Haziran günü başlayacak olan liglere kadar, takımın durumunu ve kamp programını konuşacak.