Konyaspor

Konyaspor Ekibi Antrenmanlarında Teke Düştü

Süper Lig’in 2020-2021 sezonu için hazırlıklarını sürdüren spor kulüpleri yeni sezona iddialı başlamak istiyor. Kayacık Tesisleri’nde çalışmalarını devam ettiren yeşil beyazlılarda, antrenmanlarda ise teke düşme durumu yaşandı.

Süper Lig’de 2020-2021 sezonu hazırlıklarına sıkı bir çalışma temposu ile devam ediliyor. Önceki sezon galibiyet ve iç sahada sıkıntı yaşayan İttifak Holding Konyaspor ekibi ise, yeni sezonda böyle bir sorun olmaması için tempolu çalışıyor.

Fakat edinilen bilgilere göre Konyaspor ekibinde son 2 gündür, antrenmanların yorucu geçmesi sebebiyle çift idmandan tek idmana düşüldü. Öte yandan 11 Eylül’de başlayacak liglere hazırlık kapsamında gerçekleşen süreçte futbolculara, teknik heyete ve kulüp personeline de Kovi-19 testinin uygulandığı öğrenildi.

İdmanların yorucu geçmesi nedeniyle temponun düşürülmesine karar veren Konyaspor’da, günde tek idman yapılıyor.

Kayacık Tesisleri’nde çalışan yeşil beyazlı ekip, Teknik Direktör Bülent Korkmaz ve yardımcı antrenörler eşliğinde çalışıyorlar.

Kayacık Tesisleri’nde Devam Edilecek

Isınma hareketleriyle başlayan idmana, sonrasında ise çabukluk ve kuvvet çalışmaları ile devam edilirken, idmanın ise 1.5 saat kadar sürdüğü öğrenildi.

Taktik çalışmalarına da yer verilen idmanlar devam ederken, kulüpte de geniş çaplı bir Kovid-19 testi uygulaması gerçekleştirildi.

Kayacık Tesisleri’ndeki çalışmalarına devam edecek olan ekibin teknik ismi Bülent Korkmaz da bu kararı onaylayarak, tesislerin güzel ve yeterli olduğunun altını çizdi. Hazırlıkları da tesislerde yapmaya devam edeceklerini bildirdi.

Güncel Yazılar