Konyaspor Basket

Konyaspor Basketbol Ekibinin Oyuncuları Ülkelerine Dönmüştü

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye’de basketbol liglerinin iptal edilmesine ilişkin alınan karar açıklandı. Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu liglerin tamamen iptal edildiğini duyurdu. Şampiyonun ise belirlenmeyeceğini ekleyerek, küme düşme ve çıkma gibi bir durum da olmayacağını belirtti.

Salgın sürecinde tüm basketbol takımlarında ciddi bir dağınıklık durumu yaşandı. Türkiye’de futbol liglerinin devam edilmesine ilişkin kararın alınmasının ardından ise basketbol kulüpleri ciddi bir endişeye düşmüşlerdi.

Edinilen bilgilere göre Konyaspor Basketbol Takımı’nda forma giyen Amerikalı oyuncuların ise ülkelerine döndüğü öğrenildi. Koronavirüs salgını sebebiyle dönüş kararı alan sporcular ise Mitchell Wilbekin ve Trey Porter oldu.

Liglerin Ertelenme Kararı Rahatlattı

Koronavirüs salgını, dünyada tüm sektörleri ciddi anlamda etkilerden, spor dünyasında da olumsuz durumların yaşanmasına neden oldu. Bu dönemde Konyaspor Basketbol Takımı’nda forma terleten Amerikalı sporcular ise ülkelerine dönmeye karar verdi.

Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden yeşil beyazlı ekipte yer alan Amerikalı sporcular Mitchell Wilbekin ve Trey Porter sözleşmelerini feshetme kararı aldı. Feshedilen sözleşmelerin ardından ülkelerine dönen sporcuların yokluğu ise takımı endişelendirdi.

Türkiye’de ise basketbol liglerinin tamamen iptal edilmesi kararı, bu bakımdan eksik oyuncuları bulunan Konyaspor Basketbol ekibini bir nebze olsun rahatlatmaya yetti.

Güncel Yazılar