İttifak Holding Konyaspor

İttifak Holding Konyaspor Sekidika İçin Harekete Geçti

Süper Lig’de mücadele veren İttifak Holding Konyaspor yönetimi, gelecek sezon için en sıkı hazırlanan kulüplerin başında geliyor. Liglerin 12 Haziran’da başlama kararının ardından bir yandan gruplar halinde antrenman yapılıyor. Yeşil beyazlı takım, bir yandan da önümüzdeki sezon için daha güçlü bir kadronun sahibi olmak için çaba sarf ediyor.

Sezona kötü başlayan ve art arda yaşanan olumsuz sonuçlar sebebiyle tecrübeli Teknik Direktör Aykut Kocaman ile yolların ayrılmasına karar verilmişti. İttifak Holding Konyaspor yönetimi bu süreç içerisinde Bülent Korkmaz ile anlaşmaya varmış ve takımı tekrar yaratmanın peşine düşmüştü.

Kendi sahasında dahi galibiyet yaşamaya hasret kalan Konya temsilcisi, yaşadığı mağlubiyetlerle ligin en başarısız takımlarından biri oldu. En az gol atan, en fazla golü kalesinde gören ve art arda en fazla yenilgi yaşayan takım olarak istatistik verilerinde de açıklandı.

Transfer Konusunda Israrcı

Bülent Korkmaz ile yaşadığı ilk galibiyetin sonrasında ise koronavirüs salgını sebebiyle liglere uzun bir süre ara verildi. Bu süreçte de çalışmalarına evden devam eden yeşil beyazlılar, gelecek sezonda daha güçlü kadroya sahip olmak için çabalamaya girişti.

Galatasaray ekibinin ara transfer döneminde Eskişehirspor’dan transfer ettiği Jesse Sekidika’yı kadrosuna katmak isteyen Konyaspor yönetimi ise bu anlamda son derece ısrarcı olduğunu belirtti.

Güncel Yazılar