Konyaspor Basket

Konyaspor Basketbol Eski Koçu Ozan Bulkaz’dan Açıklama Geldi

Konyaspor Basketbol ekibinin çalıştırıcılığını üstlenen başantrenör Ozan Bulkaz, yeşil beyazlı takımla yollarını resmen ayırma kararı almıştı. Bu süreçte şeffaf açıklamaları ile ön plana çıkan teknik adam, uzun yabancı transferinde sınıfta kaldığını da ifade etti.

Konyaspor Basketbol ekibinde art arda yaşanan başarısız sonuçlar sebebiyle takımdaki başantrenörlük görevinden ayrılan Ozan Bulkaz, sürece ilişkin önemli itiraflarda da bulundu.

Yeşil beyazlı ekipteki ayrılışına ilişkin de önemli açıklamalarda bulunan basketbol koçu, yapmış olduğu açıklamada takıma ve şehre değindi.

Konya’nıın basketbol adına mutlaka olması gereken bir şehir olduğunu ifade eden teknik isim, Konya ve Konyaspor’un da son derece büyük olduğuna dikkat çekti. Tesislerin de gerçekten muazzam olduğunu vurgulayan Bulkaz, sahip olunan oramın basketbol adına çok iyi olduğunun da altını çizdi.

Ben Olmadığımda Da Takım Başarıya Devam Edecek

İşlerin yolunda gitmemesi sebebiyle ise tamamen basketbol şanssızlığının yaşanmış olduğunu belirtti. Uzun yabancıyı ve İbrahim Yıldırım’ı da sezon başında yaşanmış olan sakatlık sebebiyle uzun süre kullanamadığını belirtti. Basketbol koçu, bu durumun da yine Konyaspor Basketbol takımını son derece olumsuz etkilediğini ifade etti.

Yeşil beyazlı takımın son dönemde ise play-off ile çıkacağına inandığını belirten hoca, ligler devam ettiğinde de kendisi olmadan takımın yine çıkacağını söyledi.