Konyaspor Basket

Konyaspor Basket İçin Nihai Karar Açıklandı

Konyaspor Basket için Tahkim Kurulu nihai kararını verdiğini açıkladı. Alınan karara göre Konyaspor Basketbol yeni sezonda da Basketbol Erkekler 1. Ligi’nde mücadele edecek.

Tahkim Kurulu’nun Konyaspor Basketbol için vereceği karar büyük bir merakla bekleniyordu. Söz konusu durumda kararın alındığı açıklandı.

Tahkim Kurulu Konyaspor Basket için nihai kararını resmen açıklayarak, yeşil beyazlı kulüp yeni sezonda da Basketbol Erkekler 1. Ligi’nde mücadele edeceği belirtti.

Önceki hafta yürütmeyi durdurma yönünde karar alan Tahkim Kurulu, yapılan başvuruyu resmen kabul etti.

Konyaspor Basket ekibi, 1. Lig’de kalma yolundaki mücadelesini kazandı. Yaklaşık olarak 1.5 aylık bir süredir devam edilen ve belirsizliğini koruyan durum, yeşil beyazlı takımın lehine sonuca vardı.

1.5 Aylık Süreç Olumlu Sonuçlandı

Katılım payını yalnızca 3 gün geç yatırması sebebiyle 1. Lig’den ihraç edilen Konyaspor Basket, alınan ihraç kararını Tahkim Kurulu’na taşımıştı. Koronavirüs koşullarının yarattığı zorluklar sebebiyle savunma hakkı doğan kulüp için, önceki hafta savunma kısmen kabul edilmişti.

Kısmen kabul edilen savunma sonrasında, ihraç kararında ise yürütme durdurulmuş ve ek belgeler Tahkim Kurulu tarafından istenmişti.

Gereken belgelerin tesliminin ardından ise, Tahkim Kurulu tekrar toplanarak net karara verdi. Alınan karar sonucunda Konyaspor Basket ekibinin yeni sezonda da Türkiye Basketbol Erkekler 1. Ligi’nde kalması yönünde oldu.

Güncel Yazılar