Konyaspor Basket

Konyaspor Basket İçin Endişeli Bekleyiş

Türkiye’de koronavirüs salgını nedeniyle tescil edilen basketbol liglerinde transfer hazırlıkları için hareketlenmeler başladı. Konyaspor Basket ekibi ise Basketbol Erkekler 2. Ligi’nde yer almak için her ne kadar istekli görünse de bu durum zor gibi görünüyor.

Şehrin önemli temsilcileri arasında yer alan Konyaspor Basket, yeni başlayacak sezonda Basketbol Erkekler 2. Ligi’nde yer almanın hayallerini kuruyor. Fakat takımın bu sezon için söz konusu ligde mücadele etmesine ise zor gözüyle bakılıyor.

Yeşil beyazlı kulüp tarafından merakla beklenen genel kurul toplantısı sonrasında Konyaspor Basket’in kapısına kilit vurulup vurulmayacağının da belli olacağı öğrenildi.

Koronavirüs salgınının tüm dünyaya ciddi sorunlara neden olması ve ekonomik sıkıntıları yaşatmasının da bu dönemde kulübün geleceği hususunda önemli derecede etkisi bulunuyor denilebilir.

Altyapı Oyuncularında Hayal Kırıklığı

Konyaspor Basket için de bu dönemde yönetimin katılım payını vakti geldiğinde yatırmamış olmasının lig hususunda gerekçe olarak gösterildiği bilgisi edinildi. Bu gerekçeyle de Türkiye Basketbol 1. Ligi’nde Basketbol Federasyonu kararıyla ihraç durumu yaşanabilir.

Söz konusu durum özellikle de altyapı oyuncularında ciddi bir üzüntüye neden oldu. Basketbol şubesinin kapatılma mevzusunun sıkça dile geldiği dönemde, genç isimler büyük bir hayal kırıklığı yaşamış oldu. Beklenen karar ise genel kurul toplantısının ardından yapılacak.

Güncel Yazılar