Konyaspor

Konyaspor Altyapıdan Yetiştirmede Zirve Yaşıyor

Süper Lig’de mücadele eden İttifak Holding Konyaspor Kulübü, yeni sezon için transfer hazırlıklarına devam ediyor. Yeşil beyazlı kulüp gelecek dönem daha iddialı bir takım kurma planlarını sürdürürken, takımın altyapısından çıkan çok sayıda oyuncunun profesyonel liglerde mücadele eden takımlara transfer edildiği öğrenildi.

İttifak Holding Konyaspor Kulübü, altyapı ekibi ile yeni yetenekler keşfetmeye devam ediyor. Altyapı takımlarına büyük öne veren yeşil beyazlı kulüpte, özellikle bu sezon çok sayıda genç ismin altyapıdan çıkaran profesyonel liglerde mücadele eden takımlara transfer edildiği bilgisi edinildi.

Profesyonel Liglere Gidenler

Bu sezon ki transfer döneminde ayrı bir yıldız toplama süreci yaşanan Konyaspor Kulübü’nde, profesyonel liglere oyuncu transferi de sürüyor.

Altyapıdan 1922 Konyaspor ekibine gidenlerin yanı sıra, ayrıca 10 genç oyuncunun da farklı takımlara transfer olduğu öğrenildi.

TFF 3. Lig’de mücadele eden Karaman Belediyespor ekibine, 19 yaşındaki Mert Can Salık, 21 yaşındaki Ahmet Gökbayrak ve 21 yaşındaki Ali Ayhan Cebeci katıldı. Yine aynı ligde mücadele veren Silivrispor’a da 20 yaşındaki Yusuf Apaydın ile 21 yaşındaki Veli Uğur Kara transfer oldu.

Altyapıdan yetişen 19 yaşındaki Muhammed Fatih Kunat, 2. Lig ekibi olan Uşakspor’a transfer olurken, 22 yaşındaki Oğuzhan Nemli Bergama Belediyespor’a, 21 yaşındaki Veli Türkmen Muğlaspor’a, 23 yaşındaki İlyas Ural Nevşehir Belediyespor’a ve 20 yaşındaki Ferhat Başer de Çengelköyspor’a transferi gerçekleşti.

Güncel Yazılar