Bilal Çiloğlu

Konyalı Milli Judocudan Tokyo 2020 Ertelenme Değerlendirmesi

Türkiye’ye 24 yılın ardından Dünya Gençler Judo Şampiyonası’nda altın madalya kazandırmış olan ve 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda dünya sıralaması içerisinde 2’inci sırada yer alan Konyalı milli judocu Bilal Çiloğlu, yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle olimpiyatları bir sene boyunca ertelenmiş olmasının son derece doğru ve yerinde bir karar olduğunu ifade etti.

Konyalı milli judocu Bilal Çiloğlu, Uluslararası Olimpiyat Komitesinin 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nı 1 sene erteleme kararına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Olimpiyatlar için son derece planlı bir şekilde çalışmalarını sürdüren milli judocu, yapmış olduğu değerlendirmede tüm dünyayı olumsuz etkileyen yeni tip koronavirüs salgınının hem ulusal hem de uluslararası tüm turnuvaların ve kamp çalışmalarının da iptal edilmiş olduğunu vurgulayarak, alınan kararın da doğru ve yerinde olduğunu ifade etti.

2020 Yılının Belirsizliği Kalmadı

İnsan sağlığının her şeyin ötesinde olduğunu belirten Konyalı milli judocu, alınan kararın kendileri için de belirsizliğin ortadan kalkmasında etkili olduğunu ifade etti. Olimpiyatlara bu şartlar altında hazırlanmanın ve form tutmanın da son derece imkansız olduğunun altını çizdi.

Artık 2021 yılına odaklanmış olduklarını ve 2020 ile ilgili belirsizliklerinin de olmadığını ifade eden Bilal Çiloğlu, temenninin de virüsün tamamen ortadan kalkarak hayatın tekrardan normale dönmesi ve kendilerinin de çalışmalara kaldıkları yerden devam ederek 2021 yılında olacak olimpiyata hazır olmak olduğunu söyledi.