1922 Konyaspor

1922 Konyaspor Ekibi Lig Erteleme Kararının Ardından Tatile Girdi

Koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye’de tüm liglerin süresiz olarak ertelenmesine karar verildiği Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından açıklandı. Liglerin ertelenmesinin sonrasında ise 1922 Konyaspor yönetimi, oyuncularına Salı gününe kadar izin verdiğini açıkladı. Söz konusu gelişmelere göre ise yeşil beyazlı ekipte tatil süresinin uzaması ya da hazırlıkların tekrardan başlaması konuşuluyor.

TFF 2. Lig Beyaz Grup’un temsilci ekiplerinden biri olan 1922 Konyaspor, liglerin ertelenme kararının ardından tatil sürecine girdi. Tüm dünyada etkisini gösteren koronavirüs salgını sebebiyle, spor liglerinin süresiz olarak ertelenmesine karar verilirken, 1922 Konyaspor yönetimi de bu süreçte takımına izin verme kararı verdi.

İzin Uzayacak Ya Da Antrenmanlar Başlayacak

Salı gününe kadar izinli olacak yeşil beyazlı oyuncular, bu süreci dinlenerek geçirecek. Konuya ilişkin açıklama ise 1922 Konyaspor Kulüp Başkanı Zahir Renklibay’dan geldi. Futbolda yaşanan gelişmelerin sonrasında futbolculara Salı gününe kadar izin verildiğini söyleyen Başkan, gelişmelerin takip edileceğini ve duruma göre de iznin uzayacağı ya da antrenmanlara devam edileceğini bildirdi.

Ülke olarak sıkıntılı bir süreçten geçildiğini de ifade eden Zahir Renklibay, alınan lig erteleme kararının da bu süreç açısından çok doğru olduğunu belirtti.