Judoculardan Başkan Tutal’a Ziyaret

Judo Turnuvasında takım halinde Şampiyon olan Seydişehir Belediyesi Spor Kulübü Judo Takımı sporcularını ve velileri Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ı ziyaret etti.

Çankırı’da düzenlenen Judo turnuvasında Şampiyon olan Seydişehir Belediyesi Spor Kulübü Judo Takımı 8 altın, 8 gümüş ve 9 bronz almaya hak kazandı. Başarılı sporcular, velileri ile birlikte kupalarını Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a takdim etti. Başkan Tutal, ziyarete gelen sporculara hediyeler verdi.

Hem Derslerinizi Hem Çalışmalarınızı Devam Ettirin

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir Belediyesi olarak spora ve sporcuya her daim büyük önem verdiklerinin altını çizerek ”Seydişehir olarak sizlerin başarısı bizi mutlu etti. Ferdi ve takım sporlarında Konya da, Türkiye’de derece yapıyoruz. Ciddi bir başarı bu. Ben eğitimci bir belediye başkanıyım. 25 yılım eğitim camiasında geçti. Meslek hayatımda sporda başarılı olan öğrencilerin derslerinde de başarılı olduğunu gördüm. Hem derslerinizi , hem de akademik çalışmanızı bırakmayacaksınız. Sporda başarılı olan öğrencilerimiz mutlaka derslerinde de başarılı oluyor” açıklamalarında bulundu.

Sporcuları Tebrik Etti

Başkan Tutal, Seydişehir’de bizim her branşta yeterince hocalarımız var. Hoca ve mekan sıkıntımız yok. Sizlerde diğer illeri geride bırakarak başarı elde etmişsiniz. Başarınızı tebrik ediyorum. Başarıyı devam ettirmek ve korumak önemli. Hepinizi milli bir sporcu olarak görmeyi arzu ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Lisanslı Sporcu Sayısı 1620 Arttı

Spor branşları ve kulüpleri arasında hiçbir ayrım yapmadan her türlü spor etkinliğine en iyi imkanları sağlamaya çalıştıklarını belirten Başkan Tutal, ’’Allah çalışana çalıştığının karşılığını verir. Bizlerin, sizlerin çok çalışması gerekiyor. Herkesin alanında çalışması gerekiyor. Göreve geldiğimiz yıllarda lisanslı sporcu sayımız 67 iken, şu an lisanlı sporcu sayımız Bin 687’dir” ifadelerine yer verdi.

Alt Yapıda Olmalarına Rağmen Sporcular Madalyalara Sahip

Seydişehir Belediyesi Spor Kulübü Judo takımı, Çankırı iller arası Judo Turnuvasında takım olarak şampiyon oldu. Bu şampiyonluktan dolayı son derece mutlu olduklarını vurgulayan İlçe Gençlik Spor Hizmetleri Müdürü Soner Balcı, ’’Kulübümüz sporcularının çoğunlukla alt yapı olmasına rağmen, kilolarında 8 Altın, 8 Gümüş, 9 Bronz madalya almaları bizleri mutlu etti bizim için büyük başarı. Ben sporcularımıza desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Mehmet Tutal’a, öğrencilerimize, hocalarımıza ve ailelerine teşekkür ediyorum.’’ açıklamasını yaptı.