Konya

Konya İnsan Mektebi Projesi Hayata Geçiriliyor

Konya Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi ortaklığında gerçekleşmesi planlanan proje ile şehirde Gençlik ve Spor konuşulması için çalışmalar yapılıyor. ‘Konya İnsan Mektebi’ isimli proje kapsamında gerçekleştirilen 18 Mayıs Pazartesi gün ki canlı yayınına katılacak isimlerden biri ise İttifak Holding Konyaspor Futbol A Takımı Teknik Direktörü Bülent Korkmaz oldu. Konyaspor Futbol Akademisi Koordinatörü Taner Ay’ın da katılım sağladığı proje ile, artık şehir çok daha spor merkezli yürütülmeye amaçlanacak. Moderatörlük görevini ise Konya İnsan Mektebi Yürütme Kurulu Üyesi Meral Taşpınar üstlendi.

Yeni tip koronavirüs salgını sürecinin yaşatmış olduğu zorlu günlerde, pandemiden en fazla etkilenen sektörlerden biri de spor dünyası oldu. Tüm dünyada liglerin askıya alınmasına, tesciline ya da şampiyon ilanına neden oldun Kovid-19, sporun hayatımızdaki önemini de bizlere göstermiş oldu.

Spor Konuşulacak

Herkesin karantina gereği evinde durduğu ve spora da uzak kaldığı bu dönemde, belediyeler ise evde spor yapmanın önemine değinen özel projelere imza attılar. Bu kapsamda Konya Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi ortaklığı ile de bir projeye daha imza atılıyor.

Konya İnsan Mektebi isimli proje çerçevesinde ise şehirde Gençlik ve Spor konuşulması da amaçlanmış olacak.

Güncel Yazılar