Konya Engelliler Gücü

Konya Engelliler Gücü’nden Açıklama

Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu faaliyet göstermekte olan tüm liglerini şampiyon ve küme düşme olmadan tescil etme kararı aldığını duyurdu.

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’de de spor faaliyetleri durma noktasına geldi. Bu süreçte basketbol ve voleybol liglerinin şampiyon olmadan tescil edilmesine karar verildi. Futbol liglerinin ise 12 Haziran itibariyle oynanmaya başlayacağı duyuruldu.

Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu da faaliyet göstermekte olan tüm liglerini şampiyon ve küme düşme olmadan tescil etme kararı aldığını bildirdi. Federasyon konuya ilişkin yapmış olduğu açıklamada, kararın Yönetim Kurulu toplantısında alındığını ifade etti.

Salgın sebebiyle tekerlekli sandalye basketbol, ampute futbol ve oturarak voleybol liglerinin normal sezon sıralamasına göre tescil edildiği bildirildi. Bu liglerin hiçbirinde ise şampiyon ilan edilmeyeceği ve ligden düşmenin de olmayacağı duyuruldu.

Yeni Sezonda Görüşmek Dileğiyle

Ampute Süper Ligi’nde mücadele eden Konya Engelliler Gücü ise bu karara ilişkin açıklamada bulundu. Bu süreçte ve her zaman hem maddi hem de manevi destekleri ile yanlarında olan TBESF Yönetim Kuruluna teşekkür edildi. Ayrıca sivil toplum kuruluşlarına, sporseverlere ve basın camiası ile takıma da hizmet eden emek veren herkese teşekkür dilekleri sunuldu.

Konya Engelliler Gücü ayrıca yeni sezonda görüşmek için de dilekte bulundu.

Güncel Yazılar