Konya

Konya Bölgesel Amatör Lig’de 5 Temsilciyle Yer Alacak

Bölgesel Amatör Futbol Ligi’nde gelecek sezonda Konya’dan 5 temsilcinin yer alacağı bilgisi edinildi. Konuya ilişkin açıklama Futbol Federasyonu’ndan geldi.

Amatör takımlar için sevindirici haber Futbol Federasyonu’ndan resmen geldi. Yapılan açıklamaya göre Bölgesel Amatör Futbol Ligi’nde gelecek sezonda Konya’dan 5 takım şehri temsil etmiş olacak.

Yeni tip koronavirüs pandemisi sebebiyle Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kurulu, Spor Toto Bölgesel Amatör Lig ve yerel liglerle ilgili kararlar alındığını duyurdu. Alınan kararlar neticesinde Konya için sevindirici haberler geldi.

Kararlara göre, 2019-2020 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’Den AFDK kararı ile bir alt lige düşürülen 4 takım haricinde hiçbir takım için küme düşmenin uygulanmayacağı belirtildi.

Konya Temsilci Takımları

Alınan karara göre Akşehirspor, Ereğlispor ve Sarayönü Belediyespor Kulüpleri gelecek sezonda Bölgesel Amatör Lig’de yer alacaklar.

Öte yandan Konya Amatör Küme 2019-2020 futbol sezonunda, Süper Grup birincisi olmayı garantilemiş olan Gölyazı Belediyespor ve Ç. Ç umra Belediyespor da gelecek sezonda BAL’da yer alacaklar.

Ç.Çumra Belediyespor Kulübü, BAL statüsündeki hükümlere uygun olarak baraj müsabakası oynama hakkı edinmişti.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından alınan kararlar sonucunda, Konya’yı yeni sezonda Bölgesel Amatör Lig’de 5 kulüp temsil etmiş olacak.

Güncel Yazılar