Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu

Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’ndan Gıda Yardımı

Yeni tip koronavirüs salgını, küresel etkilerini sürdürmeye devam ederken, Türkiye’de de Ramazan günleri yaşanmaya devam ediyor. Ülkemizde görülen ilk vakanın ardından pek çok anlamda ise tedbirler alındı ve artırılmaya da devam ediyor.

Salgının ülke çapında ve merkez üssü İstanbul’da kontrol altına alınması ise, tedbirlerin henüz gevşemesi için yeterli görülmüyor. Türkiye’de bakanlık kararınca 65 yaş üstü ve 20 yaş altı kişilerin de sokağa çıkması hala yasak.

Küresel çapta yaşanan ekonomik kriz sebebiyle ülkede çok sayıda kişi işsiz kalırken, ihtiyaç sahibi kişiler ise çeşitli kampanyalar ile unutulmuyor.

Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) de spor ailesini buluşturarak bugüne kadar iftar daveti programları ile faydalı olan yardımları kulüplere ve sporculara ulaştırması ile biliniyordu.

İhtiyaç Sahibi Sporculara

Bu sene ise farklı bir projeye imza atan Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Remzi Ay öncülüğünde ihtiyaç sahiplerine gıda paketi dağıtılacak.

Amatör spor kulüplerinin belirleyeceği olan ihtiyaç sahibi sporcular, bu vesile ile Ramazan gıda paketi yardımı yapmış olacak.

Hem merkezde hem de Konya’nın ilçelerinde faaliyet göstermekte olan 80 futbol takımın ise 3’er sporcusuna farklı farklı temel ihtiyaç maddeleri verilecek.

Gıda paketleri ihtiyaç sahibi kişilere 5 Mayıs Salı gününden itibaren de alabilecek.