Konya Amatör Spor Kulüpler Federasyonu

Konya Amatör Spor Kulüpler Federasyonu Maske Dağıtıyor

Koronavirüs salgını sürecinde özellikle gerçekleştirilen kampanya ve projelerle örnek olan Konya Amatör Spor Kulüpler Federasyonu (ASKF), çalışmalarına devam ediyor.

Yeni tip koronavirüs salgını, beraberinde çeşitli zorluklarla mücadele etme gereksinimini de getiren durumlardan biri oldu. Tüm dünyanın ciddi bir şekilde mücadele ettiği dönemde çok sayıda proje ve kampanya da iyi insanların varlığını kanıtlar nitelikte oldu.

Konya Amatör Spor Kulüpler Federasyonu (ASKF) de bu süreçte çok sayıda bağışa, projeye ve kampanyaya imzasını atmayı başardı.

Geçtiğimiz günlerde federasyon tarafından toplam 80 futbol kulübünün üçer futbolcusuna gıda paketi verileceği duyurulmuştu. Ramazan ayında büyük bir önem arz eden gıda kolileri ile Konya federasyonu örnek olacak bir projeye imza atmıştı.

3 Bin Adet Maske

Gıda paketi dağıtımının ardından ASKF bir projenin daha hayata geçirileceğini duyurdu. Gıda paketinin ardından diğer bir ihtiyaç olan maske dağıtımına başlanmış olacak.

Tüm dünyanın savaş verdiği koronavirüs salgını ile mücadelede, ihtiyaç duyan tüm kulüplere, toplamda 3 bin adet maske dağıtımı yapılacağı duyuruldu.

Konya merkez ve ilçelerde, futbol ve diğer branşlarda faaliyet gösteren amatör spor kulüplerinin her birine böylelikle 25 adet maske verilmiş olunacak.

Maskelerin dağıtımı ise dün itibariyle başladı. Başvuru ise Konya ASKF üzerinden gerçekleşiyor.