Kadınlar Futbol Ligi

Kadınlar Futbol Ligi İçin Yeni Karar Açıklandı

Koronavirüs salgını, tüm dünyada spor faaliyetlerini engelleyen unsurlardan biri oldu. 19 Mart günü süresiz olarak askıya alınan liglerde ise yalnızca futbol ile devam ediliyordu.

Kademeli olarak başlayan futbol liglerinde, Türkiye Futbol Federasyonu yeni bir karar alarak Kadınlar Futbol Ligi 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig ve Yıldız Kızlar müsabakalarının ise devam edilmemesine karar verdiklerini açıkladı.  Alınan karardan Konya ekipleri de etkilendi.

Konuya ilişkin ise açıklama Türkiye Futbol Federasyonu ile geldi. Yapılan açıklamada Kadınlar Futbol Ligi 2020-2021 sezonu planlamasının en kısa zamanda da açıklanacağı ifade edildi.

Ayrıca, kulüplerinin genç futbolcu gelişim programları dahilinde, futbolcuların bütünsel gelişimini sağlamak amacıyla da yeniden bir düzenlemeye gidildiği ifade edildi.

Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen futbol sezonunda Kadın Ligleri müsabakalarının genç futbolcu sağlığında ise tehdit oluşturabileceği ifade edildi. Gereken tedbirlerin alınamayacağının da göz önünde bulundurularak, belirtilen liglerin devam edilmemesine karar verildiğinin açıklandığını belirtti. Kadın Ligleri 2020-2021 sezonu planlamasının da en kısa sürede açıklanacağına dikkat çekildi.

Lider Konya İdmanyurdu

Bu kapsamda etkilenen takımlar arasında ise Konya temsilcisi olan 3. Lig 8. Grup ekipleri söz konusu idi. Konya İdmanyurdu 32 puanla lider konumda yer alıyordu. Öte yandan Pema Koleji Gençlik ve Spor 22 ekibi dördüncü basamakta yer alırken, Ülkümspor ve Gençlik Kulübü de 1 puanla düşme hattında bulunuyordu.

Güncel Yazılar