Bülent Korkmaz

Bülent Korkmaz’dan Koronavirüs Arası Değerlendirmesi

Süper Lig’de potada kalma mücadelesi veren İttifak Holding Konyaspor Kulübü Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, takımının durumuna ilişkin açıklama yaptı. Oyuncuların iyi çalıştığını ve ellerinden geleni yapmanın gayretinde olduklarının da özellikle altını çizdi.

Takımının durumuna ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Bülent Korkmaz, takımın fiziksel durumunu hazırlık maçı oynamadıkları için merak ettiklerini belirtti. Antrenmanların ise iyi ve yüksek tempoda geçtiğini ifade ederek, yine de takımın son durumuna ilişkin net bir fikir sahibi olmadıklarını ekledi.

Koronavirüs salgını sebebiyle verilen arada ise sakat oyuncuların durumlarının düzeldiğinin altını çizen teknik, Farouk Miya ve Rogerio Thuram’ın Salı gününden beri takımla çalıştıkları bilgisini paylaştı.

Her Koşulda Pozitif Düşünmek Gerekir

Ayrıca teknik adam verilen zorunlu arada, takımda kendi oyun düzenlerini ve sistemlerini benimsetme adına fayda sağladıklarını da ekledi. Oyuncuların performansından da gayet memnun olduğunu ifade eden çalıştırıcı, her zaman için de duygularıyla hareket eden biri olduğunu vurguladı. Duygunun özellikle de kendi mesleklerinde çok önemli olduğunun altını çizen Konyaspor Teknik Direktörü, sonuçlar ne olursa olsun her şeyin pozitif düşünülmesi tarafında olduğunu belirtti.

Saygısızlık olmadığı sürece, saha içerisinde kızmak ve isyan etmenin de gerektiğini ifade eden çalıştırıcı, bunların da takımda oluştuğunu vurguladı. Ve bu durumun da kendisini memnun ettiğini açıkça itiraf etti. 

Güncel Yazılar