Konyaspor Kulübü

İttifak Holding Konyaspor’un Koronavirüs Korkusu

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve küresel bir salgın halini alan yeni tip koronavirüs, Türkiye’de de etkisini göstermeye devam ediyor. Her geçen gün artan vaka sayısı ve ölümler, ülkeyi endişeye sokarken, spor dünyasında da önemli isimlerde testlerin pozitif çıkması, tüm kulüplerde panik durumu yaşattı.

Galatasaray Spor Kulübü’nün 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak’ın ardından, sarı kırmızılı kulübün Teknik Direktörü Fatih Terim’de de koronavirüs testinin pozitif çıkması, tüm kulüpleri endişeye soktu. Fenerbahçe Spor Kulübü’nden yapılan açıklamaya göre ise, bir oyuncuda testin pozitif çıkması, yakın zamanda müsabakada yer alan İttifak Holding Konyaspor ekibini korkuttu.

İttifak Holding Konyaspor Kulübü ise, bu durumdan endişe duyarken, duruma ilişkin açıklamayı Sabah Gazetesi’nin yazarı yaptı ve, sarı lacivertli ekipte virüs bulgusuna rastlanan oyuncunun Konyaspor ve Fenerbahçe maçında forma giymediğini açıkladı.

Fenerbahçe Maçında O İsim Forma Giymedi

Duruma ilişkin açıklamada Fenerbahçe Spor Kulübü’nün resmi internet sitesinden yapıldı. Bir futbolcu ve sağlık heyeti çalışanında koronavirüs bulgularına rastlanmış olduğu bildirildi.

Spor kanalı üzerinden canlı yayına bağlanarak Fenerbahçe’de koronavirüse yakalanan oyuncunun Süper Lig’in 26’ıncı haftasında oynanan İttifak Holding Konyaspor maçında forma giymediğini açıklayan isim de Sabah Gazetesi’nin yazarı Gürcan Bilgiç oldu.