Alexander Hleb

İttifak Holding Konyaspor Ekibinin Eski Oyuncusundan Koronavirüs Açıklaması

İttifak Holding Konyaspor ekibinde bir dönem forma giymiş olan Belaruslu oyuncu Alexander Hleb, ülkesini eleştirdi. Ülkede koronavirüs salgınının umursanmadığını ifade eden sporcu, bunun inanılmaz bir şey olduğunu ifade etti.

Geçmiş süreçlerde İttifak Holding Konyaspor ekibinde forma giyen Alexander Hleb, koronavirüs salgınına yönelik umursamaz davranışlar sergileyen ülkesini eleştirdi. Belarus’ta koronavirüs salgınının umursanmadığını ifade eden sporcu, bunun inanılmaz bir şey olduğunu, belki de bir hafta içerisinde maçların erteleneceğini söyledi.

Cumhurbaşkanının ise virüsün neler yapabileceğini görmek istediğine yönelik açıklama yapan futbolcu, salgına rağmen ülkedeki liglerin ertelenmemiş olmasını eleştirdi.

UEFA tarafından alınan Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi erteleme kararının doğru olduğunu belirten oyuncu, durumun iyi görünmediğini fakat ülkeyi yöneten kişilerin de durumun haberlerde yer almasının ötesinde ciddi olduğuna inanmadığını ekledi.

Durumu Gençler De Ciddiye Almıyor

Gençlerin de durumu ciddiye almadığını söyleyen Hleb, herkesin yeni sezona hazırlandığını ve salgını önemsemediğini söyledi.

Kendisinin ise sağlığına dikkat ettiğini söyleyerek, temastan mümkün olduğunca kaçındığını, takımı ola Isloch’a da dönmeyi düşünmediğini belirtti.

İngilizce basınına açıklama yapan sporcu, Amerikan Buz Hokeyi Ligi’nin maçları ertelendiği zaman oyuncuların oynamak adına Rusya’ya gittiğini hatırlatarak, belki de Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo’nun da futbol oynamak için Belarus’a geleceğini bunu kimin bileceğini söyledi.