Bülent Korkmaz

Teknik Direktör Bülent Korkmaz’ndan Evde Kal Çağrısı Paylaşımı

Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde ilk vakanın görülmesinin ardından kısa süre sonra tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs, beraberinde pek çok endişeyi de getirdi. Türkiye’de de vakaların görülmesinin ardından özellikle spor müsabakaları açısından son derece önemli tedbirler alınmaya devam etti. Süreç içerisinde spor müsabakalarının seyircisiz oynanmasının yanı sıra, vakaların artışı ve ölümlerin gerçekleşmesi ile tüm liglerin süresiz olarak ertelenmesine de karar verildi. Bu süreç içerisinde ise en önemli çağrılardan biri özellikle de 65 yaş ve üzeri kişilerin evde kalma çağrısı yönünde oldu.

Herkesin Sağlığı İçin Evde Kal Türkiye

Dünya Sağlık Örgütü tarafından da küresel salgın olarak ilan edilen ve pandemi sayılan yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm spor kulüpleri farklı sosyal destek projeleri düzenlerken, sosyal medya paylaşımları da büyük bir önem kazandı. Süper Lig ekiplerinden İttifak Holding Konyaspor ekibinin tecrübeli Teknik Direktörü Bülent Korkmaz da, bu süreçte sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunarak evde kal çağrısı gerçekleştirdi.

Twitter üzerinden paylaşım yapan Bülent Korkmaz, herkesin sağlığı için evde kalınması gerektiğine dikkat çekerek, evdeki görüntüsünü paylaştı. Bu davranışı ile örnek olan isimlerden biri haline gelen tecrübeli teknik adam, spor dünyasına da gündem etkisi yaratmış oldu.