Konyaspor

İttifak Holding Konyaspor Toplantı Kararını Bekliyor

Koronavirüs salgını sebebiyle tüm liglerin süresiz olarak ertelendiği süreçte, spor kulüpleri de antrenmanları takım halinde yapmama kararı aldı. Uzun bir süre herkesin evlerinde bireysel olarak çalıştığı günlere ise bazı kulüplerde kısmen son verildi.

Türkiye’de koronavirüs salgınının kontrol edilebilir bir noktaya gelişinin ardından, liglerin de 12 Haziran itibariyle başlayacağı öngörüldü. Bunun üzerine ise kulüpler, takım idmanlarına kontrollü ve tedbirli bir şekilde gruplar halinde başladılar.

Süper Lig ekiplerinden olan İttifak Holding Konyaspor da, geçtiğimiz hafta idmanları başlatarak, 3’erli ve 4’erli gruplar halinde sahalara iniş yaptı.

Takım çalışmalarının ise Mayıs ayının ilk haftasında olabileceğini vurgulayan yeşil beyazlı kulüp, her koşula karşın net takvimin açıklanacağı günü ise bekleyişe devam ediyor.

Önümüzdeki haftaya kadar yapılması beklenen toplantıya Bilim Kurulu, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği katılım sağlayacak.

Mayıs Ayının İlk Haftası

Yapılacak son toplantının ardından, net olarak tarihin belirlenmesine yönelik planlarını daha net bir şekilde yapmaya hazırlanan İttifak Holding Konyaspor, yine de takım çalışmaları için Mayıs ayının ilk haftasını belirledi.

Konyaspor ekibinin gözü yapılacak son toplantıda olurken, bir yandan da hazırlıklarına 16 kişiyle başladı.