Konyaspor Kulübü

İttifak Holding Konyaspor Kulünü Koronavirüs Tedbirlerine Devam Ediyor

Yeni tip koronavirüs salgını, spor kulüplerini de olumsuz etkilemeye devam ederken, İttifak Holding Konyaspor tedbirlerine devam ediyor.

Türkiye’de ilk vakanın görüldüğü andan itibaren ciddi bir paniğe neden olan yeni tip koronavirüs, ilk başta maçların seyircisiz oynanmasına sonrasında ise tüm liglerin süresiz olarak ertelenmesine neden olmuştu.

Ülkede lig erteleme kararının arkasında ise vaka sayısının hızlı bir şekilde artması yer almakta idi. Fakat bu süreçte, İttifak Holding Konyaspor Kulübü, almış olduğu önlemlerle pek çok kuruluşa da örnek olacak tedbirleri ile ön plana çıktı.

Liglerin ertelenme kararının sonrasında, durumu en ciddi tavırla kontrol eden İttifak Holding Konyaspor Kulübü, önlemlerine ise devam ediyor.

Sonuçlar Negatif Çıksa Da Toplu Antrenman Yok

Bu süreçte, tüm takımın yanı sıra, teknik heyete ve beraberinde personele de Kovid-19 testi uygulanması adına, Konya İl Sağlık Müdürlüğü’ne başvuru yapan yeşil beyazlı kulüp, antrenmanlarını da ligin başlama tarihinin netleşeceği güne kadar bireysel bir şekilde yapılması yönünde karar vermiş, bu süreçte takım halinde antrenman yapılmasının ise büyük bir risk oluşturabileceği belirtilmişti.

Öte yandan yeşil beyazlı yönetim, yapılan testlerin sonucunun negatif olsa da, toplu antrenmanların yapılmamasına karar alarak, oyuncularının da farklı zaman dilimleri içerisinde tesisleri kullanabileceğini duyurdu.