İttifak Holding Konyaspor

İttifak Holding Konyaspor Ekibi Kendi Evinde Galibiyete Hasret Kaldı

İttifak Holding Konyaspor ekibi, kendi evinde galibiyet yaşamayı unutmaya yüz tutanlardan biri halini aldı. Süper Lig’de 2013-2014 sezonundan bu yana mücadele veren yeşil beyazlılar, o sezonun ardından ilk kez bu kadar fazla kazanamama serisine sahip oldu.

Süper Lig’in 26’ıncı haftasında toplamda 26 puanla 14’üncü sırada bulunan İttifak Holding Konyaspor ekibi, sezonda toplamda 13 maça çıktı ve yalnızca 2 kez zafer sevinci yaşayabildi. Bu müsabakalardan biri kendi evinde Hes Kablo Kayserispor ekibini son dakika golüyle 2-1 yenmesi ve liglerin ertelenme sürecine az bir zaman kala konuk ettiği Fenerbahçe ekibini 1-0 skorla mağlup etmesi oldu.

Ligin İç Sahada En Başarılı İki Takımı Galatasaray Ve Sivasspor Oldu

Süper Lig’e ilk olarak katıldığı sezondan bu zamana, ilk defa bu kadar galibiyete hasret kalan Anadolu Kartalı, iç sahasında galibiyet sevinci yaşamaya ise nerdeyse yüz tuttu denilecek duruma geldi.

Kendi sahasında deplasman kaderi yaşayan yeşil beyazlılar, bu sezon yaşadığı bu başarısızlık ile taraftarı da üzdü. Süper Lig takımlarında kendi iç sahasında başarı sağlayan ekipler 31’er puan le Galatasaray ve Sivasspor olurken, deplasmanlarda da en başarılı ekipler ise 23’er puanlar Trabzonspor ve Medipol Başakşehir oldu.