İttifak Holding Konyaspor

İttifak Holding Konyaspor Ekibinin Teknik Direktöründen Değerlendirme

İttifak Holding Konyaspor ekibinin tecrübeli Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, oyuncuların durumuna ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle ligler süresiz olarak askıya alındı. Bu süreçte hem spor kulüpleri hem de sporcular ciddi bir belirsizlik durumu ile karşı karşıya kaldı. Oyuncuların çalışmalarını bireysel olarak evlerinde ya da Kayacık Tesisleri’nde sürdürdüğü dönemde, takım çalışması ise tedbir gereği yapılmıyor.

Oyuncular için en büyük antrenmanın ise maçlar olduğu durum düşünüldüğünde, sporcuların formlarını korumaları için çok zorlu bir dönem ile karşı karşıya kaldıkları görülüyor.

En Az 4 Haftalık Hazırlık Süreci Gerekiyor

Liglerin ne zaman başlayacağına ilişkin net bir açıklama henüz söz konusu olmasa da, Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre en erken Haziran başında olabilir. Bu dönemde hem spor kulüplerinde hem de sporcularında ise son derece önemli bir belirsizlik durumu söz konusu olacak.

Konuya ilişkin değerlendirme ise İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz ile geldi. Teknik adam Süper Lig’e verilen bu aranın sonrasında yoğun bir idman programının içine girileceğini ifade etti. Bu dönemde fiziksel yeterlilik için ise en az 4 hafta bir hazırlanma programına ihtiyaç olacağının altını çizdi.