İttifak Holding Konyaspor

İttifak Holding Konyaspor Düşme Potası Tehlikesi Yaşıyor

Yeni tip koronavirüs salgını küresel çaplı etkisini sürdürmeye devam ediyor. Bu süreçte ise tedbir gereği tüm spor organizasyonları ileri bir tarihe ertelendi. Öte yandan ligler de süresiz olarak askıya alınmış durumda.

Bu dönemin ardından ise liglerin başlamasıyla takımlar sıkı bir program içerisinde kendilerini bulacaklar. Taraftarlar da birbirinden zorlu mücadelelere tanıklık etmiş olacaklar. Bunların arasında İttifak Holding Konyaspor da yer alacak.

Ligin zirvesinde yer alanlar bu dönemde şampiyonluk için çok fazla ter dökecek. Öte yandan Avrupa kupalarına yarışmak adına da ciddi bir yarış söz konusu olacak. Fakat ligin bir de düşme potası kısmı olacak.

10 Takımda Aynı Endişe

Süper Lig’de yer alan İttifak Holding Konyaspor ise bu süreçte düşme potası tehlikesi ile karşı karşıya kalan takımlardan biri konumunda. 26 haftalık süreçte beklenen performansı sergileyemeyen yeşil beyazlıları büyük bir yarış bekliyor. Çünkü 10 takım da ligde kalmak adına ciddi bir çaba sarf edecek.

Son derece kritik bir dönemin yaşandığı süreçte, düşme potasında yer alan takımların puanlarının yakınlığı da endişeye sebep oluyor. Kalan 8 haftanın oynanması ile de bu dönemde Süper Lig’in alt basamaklarında da büyük bir heyecan ve panik ortamı yaşanacak.