Güven Öten

Güven Öten Çaykur Rizespor Maçını Değerlendir

Süper Lig’de potada kalma mücadelesi veren İttifak Holding Konyaspor, art arda 3 mücadele kazanamamıştı. Sonrasında ise Çaykur Rizespor maçından 1-0 galip ayrılmayı başardı. Alınan 3 puanla kümede kalma yarışında umut elde eden yeşil beyazlılar, şimdi ise Gaziantep FK ile kozlarını paylaşacak.

İttifak Holding Konyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Güven Öten açıklama yaptı. Çaykur Rizespor galibiyeti ile mutlu olduklarını belirten Öten, bu maçın 6 puan değeriyle yorumlanmasına ilişkin de konuştu. Kendileri için 6 puandan daha da öte bir önemi olan bir maç olduğunun da altını çizdi.

Konyaspor ekibinin son zamanlarda düşme hattında yer aldığını ekledi. Ve bunun da vermiş olduğu bir moral bozukluğu ile takımın öz güveninin yakalanması için bu galibiyete ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Kesinlikle 3 puan almaları gerektiğini ve 6 puanlık bir maç olmasına rağmen kendilerine göre daha da büyük artıları olduğuna da dikkat çekti.

6 Puandan Daha Değerli Bir Galibiyet

Ayrıca Konyaspor Basın Sözcüsü Güven Öten, ligin alt sıralarını ilgilendiren karşılaşmaların neredeyse tamamının da Konyaspor lehine sonuçlandığını ekledi. Ve uzatma dakilarında gelen galibiyet golünün camiayı da umutlandırdığına değindi.

Yeşil beyazlıların, 90 dakika boyunca mücadelesini ise hiç bırakmadığını söyleyen Öten, oyun olarak eleştirilebileceğini belirtti. Fakat rakip takımın Konya’ya özellikle kazanmak ya da en azından beraberlik için geldiğinin de belli olduğunu söyledi.

Güncel Yazılar