Ereğlispor

Ereğlispor Antrenman Tarihini Açıkladı

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Konya temsilcisi Ereğlispor ekibi, koronavirüs salgınının ardından toplanmak için tarihini açıkladı. Konya ekibi, 15 Haziran günü hazırlıklar için toplanmış olacak.

Tüm dünyada etkisini göstermeye devam eden yeni tip koronavirüs salgını, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de spor faaliyetlerini olumsuz etkiledi. Ülkede tüm ligler 19 Mart itibariyle süresiz olarak askıya alınırken, ligler için ise kararın alındığı bildirilmişti.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açıklanan karara göre Bölgesel Amatör Lig’ler için de başlama tarihi 18 Temmuz olarak belirlendi. Bu kararın ardından antrenmanlara tekrar başlama kararı alan spor kulüpleri, idman tarihlerini de belirlemeye başladı.

Potada Kala Mücadelesi Verilecek

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Konya temsilcisi Ereğlispor ekibi ise 15 Haziran günü antrenmana başlayacağını bildirdi. Kümede kalmak için mücadele veren ekip, salgın sürecine ise 19 puanla 10’uncu sırada yer alıyordu.

Potadan düşmeye çok yakın olan Konya temsilcisi, bu süreçte de toplanma gününü resmen belirlediğini açıkladı.

15 Haziran Pazartesi günü kendi tesislerinde hazırlıklarına başlayan ekip, Teknik Direktör Mehmet Atay yönetiminde çalışmalarına böylelikle başlamış olacak.

Öte yandan diğer Konya temsilcisi ekipleri olan Akşehirspor ve Sarayönü Belediyespor’un da hazırlıklarına ay ortasında başlayacağı düşünülüyor.

Güncel Yazılar