Ereğlispor

Ereğlipor Kulübü Başkanı’ndan TFF Kararına Tepki

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Ereğlispor ekibi, futbol liglerine ilişkin alınan kararı değerlendirdi. 18 Temmuz günü başlamasına tepki gösteren kulüpten ise açıklama geldi.

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle 19 Mart günü askıya alınan liglerin başlangıcına ilişkin karar çıktı. Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Ereğlispor Kulübü ise maçların 18 Temmuz tarihinde başlamasına tepki gösterdi.

Ereğlispor Kulüp Başkanı Bilgin Kamış ise konuya ilişkin açıklamada bulundu. Türkiye Futbol Federasyonu’nun almış olduğu kararın tekrar gözden geçirilmesi gerektiğine ise dikkat çekti.

Bilgin Kamış, Bölgesel Amatör Lig’in 152 takımdan oluştuğunu ve içerisinde 5 binden daha fazla futbolcusu olduğunu da hatırlattı.

Tekrar Gözden Geçirilmeli

Ülkede ise vakaların artması ve futbol kulüplerinin maddi anlamda yetersizliklerinin bulunduğunu ekledi. Yönetici, sporcu, yönetim, teknik ekip, masör ve malzemeciyle de beraber mücadele edildiğine dikkat çekti.

Ayrıca takımların gitmiş olduğu yerlerde, virüsü bulaştırma riskinin de bulunduğunun altını çizen Kamış, Sağlık Bakanlığı’nın dahi risk almadığı bir ortamda yönetim ve kulüp olarak sorumluluğa nasıl gireceklerini sordu.

Konya temsilcisi kulüp başkanı ayrıca TFF tarafından belirlenmiş olan BAL liginden kaç takımın bu kurallara uyabileceğini sordu.

Öte yandan sosyal mesafe kuralına uyarak seyahat etmenin de zor olacağına değinen yönetici, bu sebeplerden ötürü kararın tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Güncel Yazılar