Konya Amatör Ligi’nde Pazar Maçları Nefes Kesiyor

Taraftarların Büyük İlgi Gösterdiği Konya Amatör Ligi Pazar Maçları ile İlgi Toplamaya Devam Ediyor

Konyalı futbol sevdalılarının yoğun ilgi gösterdiği ve halk tarafından heyecanla takip edilen amatör lig maçları son hızıyla devam ediyor.

Süper Grup Lideri Gölyazı Belediyespor yarın Kadınhanı Belediyespor’u evinde konuk edecek. 1. Küme Liderleri Selçuk Üniversite Spor, sahasında Çumra Belediyespor ile karşılaşacak. Taraftarların heyecanla beklediği maçların bu haftaki programı ise şöyle:

“BİRİNCİ Küme: 13.00 Selçuk Üniversitespor-İçeri Çumra Belediyespor (Selçuk Üniversitesi 15 Temmuz Stadı), 13.00 Anadolu Kartalspor-Beyşehir Belediyespor (Dumlupınar Sahası), 13.00 Taşkentspor-Yeni Doğanhisarspor (Şht.Süleyman Ballan Sahası), 12.00 Ereğli Anadoluspor-Selçuklu İdmanyurdu (Ereğli Sentetik), 13.00 Sarayönüspor-Konya Hilalspor (Sarayönü Sentetik), 13.00 Seydişehir Gücü-Monivaspor (Seydişehir Atatürk Stadı), 13.00 Huğluspor-Bozkır (Derebucak)”

Genç Yetenekler İçin Büyük Fırsat

Konyalı futbol sevdalısı genç yeteneklerin kendilerini göstermesi ve büyük takımlara transfer olması için bir fırsat olan amatör ligler Konya’nın önde gelen iş adamları ve kulüpleri tarafından destekleniyor.

Daha önce birçok Konyalı genç yeteneğin Amatör Ligler sayesinde Konya dışındaki büyük kulüplerde görev yaptığı biliniyor. Amatör kulüplerin antrenörleri bu imkanın farkında olmakla birlikte genç yetenekleri de destekliyorlar.

Taraftarın da Desteği Tam

Konyalı gençlerin yeteneklerini ulusal ve uluslararası arenada göstermesini isteyen amatör lig taraftarları genç yeteneklerinin maddi ve manevi olarak arkasında yer almaya çalışarak, Konya’nın en iyi şekilde temsil edilmesini istiyorlar.

Genç Yetenekler Sahada

Konya’nın genç yeteneklerinin yeteneklerini sergilediği U17 ve U15 maçlarının programları ise şöyle:

“U17 LİGİ: 11.00 Kasırgaspor-Meram Kara Kartallar (Dumlupınar Sahası), 11.00 Selçuklu Belediyespor-1922 Konyaspor (Şht.Muharrem Samur Sahası), 13.00 Ilgın İdmanyurdu-S. Kadınhanı Belediyespor (Ilgın), 14.00 Konya Ereğlispor-Yıldırımspor (Ereğli Sentetik), 13.00 Beyşehir Gölspor-Konya Kadıköyspor (Beyşehir Sentetik), 12.00 Akşehir Gençlikspor-Telekomspor (Akşehir Sentetik). “

“U15 Ligi: 15.00 Karabağ G.B.-1922 Konyaspor (Dumlupınar Sahası), 11.00 Karatay Belediyespor-Toki İdmanyurdu, 15.00 Tümosanspor-Anadolu Kartalspor (Şht.Süleyman Ballan Sahası), 13.00 Meram Kara Kartallar-Kasırgagücüspor, 15.00 Selçuklu Dirilşspor-Ülkümspor (Şht.Muharrem Samur Sahası).”